O firmie
Produkty
Nowości
Kontakt

Aktualności

Ebooki Impulsu w serwisie ibuk.pl

Zobacz i przekonaj się jak kupić nasze książki w wersji elektronicznej ibuk



* możliwość zakupu naszych książek nawet na 24 godziny!
* dostęp semestralny + 100 stron wydruku
* dostęp miesięczny + 60 stron wydruku
* dostęp tygodniowy + 20 stron wydruku
* dostęp dobowy + 10 stron wydruku + druga doba gratis
* dostęp dobowy + druga doba gratis

http://impulsoficyna.com.pl/pliki/2011.06/instrukcja.pdf

zapraszamy! ...
2011-07-01

Dane firmy

Fatimska 53 B
31-831 Kraków
woj. małopolskie
powiat krakowski

tel: 12-422-41-80
tel: 12-422-59-47
fax: 12-422-41-80


Firma poleca

Firma jeszcze nie poleca innych.

FirmÄ™ polecajÄ…

Firma jeszcze nie jest polecana.

Informacje o produkcie

Rozmiar czcionki: A A A

W dniu ich święta

W dniu ich święta
38.90 zł /sztuka
Opis:
W prezentowanej książce W dniu ich święta. Przemoc symboliczna, media i podmiot kobiecy w świadomości grup pokoleniowych zaprezentowane zostały analizy, które są rezultatem obszernego fragmentu prac badawczych w projekcie Dyskursywna konstrukcja podmiotu w wybranych obszarach kultury współczesnej finansowanym ze środków MNiSW N10702632/3637, realizowanym w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego.

Przedmiotem badań były sposoby konstruowania informacji o Dniu Kobiet przez wybrane media oraz konceptualizacje tego święta przez badane i badanych należących do różnych grup pokoleniowych. Wyniki badań zrelacjonowane w niniejszym studium wskazują niezbicie, iż w polskim dyskursie publicznym współistnieją dwa odrębne zorganizowane sposoby mówienia o kobietach, odnoszące się lub projektujące dwa typy kobiecego podmiotu.

Pierwszy typ jÄ™zyka jest zarezerwowany dla Dnia Kobiet, traktowanego jako pretekst do przywoÅ‚ania kobiecego podmiotu pojmowanego jako podmiot prywatny, bez historii, „podmiot potrzeb”, relacji i „uniwersalnych wiÄ™zi”. Nawet „ideologiczne zawÅ‚aszczenie” Dnia Kobiet w Polsce nie narusza konstrukcji kobiecego podmiotu jako podmiotu prywatnego i caÅ‚kowicie niepolitycznego. Chodzi to bowiem o podmiot, który „otarÅ‚ siÄ™” o politykÄ™, ale jej zawiÅ‚oÅ›ci jawiÄ… siÄ™ kobietom jako obce. Jedynym dostÄ™pnym sÅ‚ownikiem, który wyznacza sposoby mówienia podmiotu prywatnego i o podmiocie prywatnym jest „jÄ™zyk relacji” – uniwersalnych potrzeb i oczekiwaÅ„ kobiet kierowanych w stosunku do mężczyzn, zwÅ‚aszcza potrzeb bycia zauważanÄ… i adorowanÄ….

Inny typ podmiotu kobiecego wyÅ‚ania siÄ™ z medialnej obróbki „Dnia Manif”. W tym przypadku daje o sobie znać inny sÅ‚ownik – jÄ™zyk praw, wolnoÅ›ci, sprawiedliwoÅ›ci i godnoÅ›ci a wiÄ™c sÅ‚ownik opisujÄ…cy funkcjonowanie kobiet w sferze publicznej i prywatnej. Przy czym ta ostatnia nie jest jaÅ‚owÄ… przestrzeniÄ… realizacji potrzeby bycia adorowanÄ…, ale raczej jest zdefiniowana podobnie jak oikos, stanowiÄ…c swoiste centrum spoÅ‚ecznej struktury wÅ‚adzy. Niemniej jednak caÅ‚ość medialnej produkcji wskazuje, że mówienie o kobietach w konwencji praw musi być obowiÄ…zkowo „przeÅ‚amane” żartem, ironiÄ…, brakiem powagi, tak aby pojawiajÄ…cy siÄ™ podmiot kobiecy jako potencjalny beneficjent praw i wolnoÅ›ci daÅ‚ siÄ™ odczytać jako trywialny, rozkapryszony i de facto niezainteresowany owymi prawami i wolnoÅ›ciami.

Wyniki badaÅ„ przekonujÄ… ponadto, że jÄ™zyk mediów (zwÅ‚aszcza telewizji) okazuje siÄ™ modelowym przykÅ‚adem dziaÅ‚ania przemocy symbolicznej, bowiem dziennikarska produkcja o Dniu Kobiet w dalszym ciÄ…gu nie może (i nie chce) oderwać siÄ™ od paradygmatu „skażenia Å›wiÄ™ta PRL-em”. Media konserwujÄ… ten jÄ™zyk, symbolikÄ™ i znaczenia.
Oficyna Wydawnicza Impuls
tel: 12-422-41-80
O firmie   |   Produkty   |   NowoÅ›ci   |   Kontakt
Mikrowitryna.pl - wykonanie eball - Strona www Twojej firmy.